X POWIATOWY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM wyniki

   3 listopada 2017r. w PCKZiU Jaworze odbył się X Powiatowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze. Celem tego konkursu jest doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wyłonienie Mistrza Powiatu Jaworskiego w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.
   Do dziewiątej edycji Powiatowego Konkursu Czytania ze Zrozumieniem zgłosiło się 7 szkół powiatu jaworskiego: ZS w Męcince, SP nr 1 w Jaworze, SP nr 2 w Jaworze, SP w Snowidzy, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie oraz Liceum Ogólnokształcące w Jaworze. W etapie powiatowym konkursu uczestniczyło 22. zwycięzców etapów szkolnych.
   W kategorii szkoły gimnazjalne TYTUŁ MISTRZA zdobyła Martyna Gajda – uczennica SP nr 2 w Jaworze (opiekun p. Jolanta Bielecka-Pokora). TYTUŁ I WICEMISTRZA zdobyła Monika Hryniuk z ZS w Męcince (opiekun p. Małgorzata Wnuk), a TYTUŁ II WICEMISTRZA zdobył Julia Flejterska uczennica SP nr 2 w Jaworze (opiekun p. Jolanta Bielecka-Pokora). W kategorii szkoły ponadgimnazjalne TYTUŁ MISTRZA zdobyła Paulina Repa – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze (opiekun p. Monika Białek). TYTUŁ I WICEMISTRZA zdobyły exeqou Karolina Witkowska z Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze (opiekun p. Monika Białek) i Oliwia Szymańska (op. Wojciech Sąsiadowski), a TYTUŁ II WICEMISTRZA zdobył Mateusz Dzitkowski z PCKZiU w Jaworze (opiekun p. Joanna Bereźnicka-Mężyk ).
   Gratulujemy i zapraszamy do przyszłorocznej edycji konkursu.