Szanowni Państwo…

W pierwszym tygodniu grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. Jest on okazją do poruszania tematu, który coraz częściej jest obecny nie tylko w mediach, ale również w naszym codziennym życiu. Wzrost liczby dzieci, u których diagnozuje się to zaburzenie oznacza, że w naszym otoczeniu z roku na rok ich przybywa. Stają się nie tylko odległą rzeczywistością, ale także koleżankami lub kolegami z klasy. Nie rzadko ze względu na swoje nietypowe zachowania i specyficzne pojmowanie świata spotykają się z niezrozumieniem, odtrąceniem lub agresją ze strony rówieśników i dorosłych.

Chcąc przybliżyć problemy osób z autyzmem oraz osób z ich otoczenia Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzmem, Zespołem Aspergera i Mutyzmem Selektywnym „Budujemy Mosty” ma okazję zaprezentować film „Czarny balonik”.

Seanse odbędą:

  • 1 grudnia 2015 r. (wtorek) w godzinach 15:30-17:30 sali seminaryjnej, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworze
  • 3 grudnia 2015 roku (czwartek) o godzinie 9:00 w sali Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze przy ul. Wrocławskiej 30A.
  • 8 grudnia w godzinach 10:00-12:00, w sali „Kina za Rogiem”- Męcinka


Celem projekcji filmu jest m.in. uwrażliwienie społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem żyjących wśród nas, a jednak często odtrącanych ze względu na swoje nietypowe zachowania Na seanse zapraszamy starszą młodzież i wszystkich zainteresowanych tematem.

p.o. Dyrektor PORE w Jaworze

Ewa Bering

Zarząd Stowarzyszenia:
Renata Noworól – Sosnowska
Ewa Suchecka