„ZNOWU JESTEŚMY RAZEM”,

10 czerwca w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze obyło się spotkanie wszystkich Pedagogów i Psychologów szkół powiatu jaworskiego w związku z bezpiecznym i wspierającym powrotem uczniów do szkół.
MEiN przygotowało harmonogram i rekomendacje działań skierowanych do poradni psychologiczno-pedagogicznych, aby  w sposób przyjazny dla uczniów i rodziców, przy uwzględnieniu potrzeb nauczycieli- zorganizowali działania ułatwiające powrót do szkoły.
Dlatego Poradnia psychologiczno-pedagogiczna wypracowała dziś z pedagogami i psychologami szkolnymi Program Zajęć Reintegracyjnych pt. „ZNOWU JESTEŚMY RAZEM”, który będzie realizowany we wszystkich szkołach przy współpracy z Pracownikami pedagogicznymi poradni. Pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznej przeprowadzą także w szkołach warsztaty dla rodziców uczniów przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z sytuacją pandemiczną. Zaplanowane działania będą kontynuowane również w szkołach we wrześniu.
Aby się do tych działań rzetelnie i merytorycznie przygotować, wszyscy zebrani dziś w sali konferencyjnej PORE w Jaworze szkolili się z z nowych interwencji kryzysowych czy też zajęć integrujących po nowemu zespół klasowy.


W poradni psychologiczno – pedagogicznej ponadto zostali wytypowani pracownicy merytorycznych, którzy pod swoją opiekę wezmą konkretne szkoły i zadbają o realizację w nich tego programu.
Dyrektor PORE w Jaworze Dorocie Domińskiej-Werbel zależy, aby dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie byli świadomi, że mogą liczyć na  pomoc poradni.
Przypominamy, że poradnia jest  otwarta i intensywnie pracuje bezpośrednio z uczniami i rodzicami, zatem zapraszamy do składania wniosków na badania czy też inne formy wsparcia bezpośrednio w budynku poradni.