ACADEMICA – cyfrowa wypożyczalnia publikacji naukowych

Darmowa wypożyczalnia Academica zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Użytkownicy ponad 1250 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki Academice dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Jak korzystać z Academiki?

Nowa jakość wypożyczeń
Głównym celem systemu ACADEMICA jest zastąpienie tradycyjnej wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej.
Elastyczny system rezerwacji
Dzięki systemowi rezerwacji, który zaimplementowano w cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu swojej pracy na terminalu w bibliotece, z której korzysta na co dzień.
Ogromna baza publikacji
ACADEMICA pozwala na dostęp do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism.
Dostęp
Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń.

W naszej Bibliotece również mamy dostęp do zasobów Academiki – można z nich skorzystać w Czytelni.
Serdeczne zapraszamy!