VI POWIATOWA GRA CZYTELNICZA ROZSTRZYGNIĘTA!!!

16 czerwca na terenie Parku Miejskiego odbyła się VI Powiatowa Gra Czytelnicza. Celem tej imprezy jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz zdobywanie wiedzy poprzez zabawę. Gra organizowana jest przez PORE, Bibliotekę Pedagogiczną w Jaworze oraz bibliotekarzy szkolnych z terenu naszego powiatu.

Pani Aneta Kucharzyk – starosta jaworski – objęła patronat nad VI Powiatową Grą Czytelniczą.

Tematem tegorocznej gry były powieści fantasy. W grze uczestniczyły 3-osobowe zespoły ze szkół podstawowych (klasy IV-VI, klasy VII-VIII) oraz zespoły ze szkół średnich. W sumie w tym roku udział wzięło 14 drużyn! Zadaniem uczestników było pokonanie w oparciu o przekazane instrukcje trasy gry.  W tym roku trasa przebiegała w Parku Miejskim. Zadaniem uczestników było dotarcie do wszystkich punktów kontrolnych, na których uczestnicy wykonywali zadania weryfikujące ich wiedzę z następujących lektur : Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe „Mikołajek i inne chłopaki”, Roald Dahl „Charlie i fabryka czekolady” oraz Aneta Jadowska „Cud, miód, Malina”. Młodzi czytelnicy zaprezentowali również bardzo ciekawe przebrania, logo (symbol graficzny) oraz okrzyki nawiązujące do treści książek będących tematem naszej zabawy.

A oto wyniki rywalizacji drużyn:

W kategorii szkoły podstawowe kl.4-6:

I miejsce: „Banda Mikołajka”, Szkoła Podstawowa w Snowidzy

II miejsce: „Dziewczyny Mikołajka”, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze

III miejsce: „Banda Okularników Mikołajka”, Szkoła Podstawowa w Bolkowie

W kategorii szkoły podstawowe kl.7-8:

I miejsce: „Czekoladowe Umpalumpy”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaworze

III miejsce: „Czekoladowe Świrki”, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze

W kategorii szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce: „Zaczytane Czarownice”, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze

II miejsce: „Zielone Wiedźmy”, I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze

III miejsce: „Różowe Kozły”, I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze

Cenne nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe – Pani Starosta Aneta Kucharzyk, Gmina Męcinka – Pana Wójt Mirosław Brzozowski, Collegium Witelona, Pani Teresa Nijaka i Pan Jan Karło.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, za entuzjazm, zaangażowanie i  świetną zabawę, opiekunom zespołów za przygotowanie drużyn, dyrekcji i pracownikom I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze za udostępnienie i przygotowanie sali, Samorządowi Uczniowskiemu I LO oraz pracownikom PORE za udzieloną pomoc.

Życzymy wszystkim wspaniałych lektur i wspaniałych wakacji!

Do zobaczenia za rok na VII Powiatowej Grze Czytelniczej!