XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

ZAPROSZENIE

Informujemy, że już po raz kolejny Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze włącza się w obchody XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Tegoroczne hasło OTK brzmi: „Złap za stery do swojej kariery”.

Nawiązuje ono do poznania siebie, swoich zasobów,  prób  ich wykorzystania i oceniania  wszystkich osiągnięć, nawet tych małych,  które  otwierają kolejne drzwi doświadczania  tego co ważne w życiu młodego człowieka.

„Złap za stery do swojej kariery” sugeruje, że osiągnięcie obranego celu jest procesem podobnym do żeglowania – warunkiem jest obecność sternika, współpraca z załogą oraz sprzyjające wiatry.

Zgodnie z tym przekazem Pracownicy Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze serdecznie zapraszają:

17.10.2022 r.

Pedagogów, psychologów, doradców zawodowych oraz zainteresowanych nauczycieli do udziału w forum dyskusyjnym, które odbędzie się w dniu 17.10.2022 r. o godz. 9:00. Przewidywany czas trwania spotkania 2h.

Miejsce: PORE Jawor (sala konferencyjna)

W programie:

1.Wystąpienie zaproszonych gości:

Przedstawiciel Mercedes Jawor – „Rekrutacja załogi Mercedes w odniesieniu do absolwentów szkół ponadpodstawowych” (predyspozycje, umiejętności, mocne strony, cechy temperamentu brane pod uwagę przy rekrutacji oraz ewentualne przeszkody).

Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze: „Charakterystyka młodego człowieka  zarejestrowanego w urzędzie pracy – jego wymagania, mocne i słabe strony a  zapotrzebowanie na rynku pracy”

Przedstawiciel OHP Młodzieżowego Centrum Kariery: „Przeszkody w podjęciu decyzji zawodowych młodych ludzi”.

Dyskusja uczestników spotkania pod kątem ważności wyborów młodych ludzi, kształtowania i dostrzegania uzdolnień oraz wykorzystywania  zasobów w życiu dorosłym- „Blaski i cienie samodzielnego życia młodych ludzi”

19.10.2022 r.

Uczniów  klasy VIII szkoły podstawowej na warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego wyłonionej w konkursie na najciekawszą sentencję dotyczącą przyszłości, motywacji, osiągania własnych celów lub wartości życiowych ważnych dla człowieka. Termin: 19.10.2022 r. g. 9.00

Miejsce: PORE Jawor (sala konferencyjna)

21.10.2022 r. , g. 11:00

Uczniów klas VIII szkół powiatu jaworskiego z ciekawym człowiekiem:  Łukaszem Kazkiem – dziennikarzem, poszukiwaczem, przewodnikiem, autorem książek reportaży i filmów.

Miejsce: Jaworski Ośrodek Kultury Jawor, 21.10.2022 r. , g. 11:00

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Formą podziękowania jest wsparcie leczenia małego Antosia: www.siepomaga.pl/antos-serduszko

Zgłoszenia udziału w wyżej wymienionych formach XIV OTK są przyjmowane mailem: sekretariat@pore-jawor.pl lub telefonicznie: 76 729 19 24 do dnia 13.10.2022 r.